runnig

Sanat Kampı

Knidos Akademi’de yürütülen sanat etkinlikleri sadece çağrılı sanatçıların Akademi bünyesindeki atölyelerdeki çalışmalarıyla sınırlı değildir. Knidos Akademi her yaş grubundan çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik plastik sanatların tüm alanlarında çalışabilecekleri ortam sağlar. Çalışmalar yaş gruplarına göre alanında uzman sanat eğitimcilerin programlaması ve yine alanında uzman sanatçıların rehberliğinde gerçekleştirilir. Sanat kampları öncesi yapılan bu programlar katılacak gruba sunulur karşılıklı beklentiler açık seçik bir protokolle belirlenir özgür bir disiplin içerisinde gerçekleştirilir. Sanat kamplarının haricinde kişisel olarak Akademi bünyesinde sanat çalışmalarına katılabilir miyim sorusuna vereceğimiz yanıt evettir. Bireysel başvurular hangi disiplinde çalışmak isterse istesin (resim, heykel, seramik) özgür bir ortamda kendisini kanıtlamış sanatçıların rehberliğinde gerçekleştirilir.

Heykel Bahçesi

Knidos Akademi’de farklı konseptlerde gerçekleşen taş; heykel çalıştay ve sempozyumlarında ulusal ve uluslararası heykeltıraşların heykel atolyelerimizde üretmiş oldukları sanat eserleri sergilenmektedir.

runnig

Kütüphane

Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanımız Nevzat Metin’in Bilim Sanat Yayınlarında yayınladığı Türkiye Plastik Sanatlarla ilgili yayınlamış olduğu tüm kitaplar kütüphanezmizde bulunmaktadır. Ayrıca, plastik sanatların tüm alanlarını, arkeoloji, sanat tarihi, halk sanatları ve kültürü, antropoloji, edebiyat ilgili yayın ve kitaplar bulunmaktadır. 2019 senesinde alanında tek olan Ali Tiyar Gök tarafından. kaleme alınan Gizemli Karia Ülkesi adlı kitap Nevzat Metin tarafından basılmış olup kütüphanemizdeki yerini almıştır.